Špičkový nerezový plochý kolektor GEO-TEC GSE 2000/TIN

Jedná se o jedny z nejvýkonnějších plochých kolektorů na evropském trhu. Díky vynikajícím výsledkům při testování účinnosti v renomované zkušebně ve švýcarském Rapperswil byly právě tyto kolektory cíleně zvoleny pro dodávku na český trh. Kolektory byly vyvinuty a vyrábějí se v Rakousku.

Záruka je 10 let, předpokládaná životnost minimálně 30 let.

Kolektor je určen zejména pro ohřev užitkové vody, přitápění (temperování) a nepřímý ohřev bazénů. Pro ohřev užitkové vody doporučujeme jedním kolektorem ohřívat 100 litrů vody denně. Toto množství vody je kolektor schopen ohřát z 10 °C na cca 50 – 60 °C v letním období při celodenním svitu, sklonu kolektoru v rozsahu od 30° do 60°, orientaci v rozsahu od jihovýchodu do jihozápadu a bez stínění jakýmikoli okolními objekty. Za stejných podmínek, ale v zimním období, je kolektor schopen ohřát dané množství vody o cca 15 °C. Sériově do jedné řady lze hydraulicky pospojovat až 5 ks kolektorů.  Ke kolektorům jsou k dispozici nejrůznější varianty nosných konstrukcí

Rám kolektoru je z kvalitní leštěné nerezové oceli vysoké kvality. Zadní strana je z hliníkového plechu o síle 0,6 mm. Rám a hliníkový plech jsou navzájem spojeny vysokotlakým slisováním. Na čelní straně je speciální tvrzené solární sklo o síle 3,2 mm s velmi nízkým obsahem oxidů železa s vysokou propustností pro sluneční záření. Sklo je z vnější strany texturované pro snížení nežádoucí odrazivosti slunečního záření a vydrží i nejsilnější krupobití. Tím, že je sklo výškově ve stejné úrovni s rámem, umožňuje bezproblémové a rychlé sjíždění sněhu.

Vlastní absorbér je celoplošný měděný o tloušťce 0,2 mm. Ze spodní strany je k absorbéru ultrazvukově přivařen trubkový registr. Vzájemné hydraulické spojovaní kolektorů je velmi jednoduché, stačí je k sobě přišroubovat bez nutnosti dalších součástí.

Teplonosná kapalina protéká registrem rovnoměrně jednostranně. Vstupuje do kolektoru, protéká celou jeho délkou a na druhém konci vychází z kolektoru ven.

Technická charakteristika:
Výška / šířka / hloubka: 1985 x 985 x 77 mm
Celková plocha: 1,955 m2
Využitelnost plochy kolektoru: 95%
Hmotnost prázdného kolektoru: 36 kg